News

24 12 2013

Życzymy Państwu spokojnych, wypełnionych rodzinną atmosferą bliskości i radości Świąt Bożego Narodzenia, wytchnienia od codziennych obowiązków, a w Nowym Roku - trafnych decyzji, pozytywnych zmian i wszelkiej pomyślności!

Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają kampanię Alcosfery , umacniając nas w przekonaniu, że nasza praca ma głęboki sens!

12 08 2013

Zapraszamy do obejrzenia materiału od 27 minuty.
Wciąż działamy, przełamujemy stereotypy, mówimy głośno o tym, że alkoholizm to choroba demokratyczna i zbiera żniwo we wszystkich środowiskach.

 

http://tvnplayer.pl/programy-online/babilon-odcinki,346/odcinek-32,S00E32,21597.html

22 07 2013

"Mówimy, że "na zdrowie", ale [pijemy] raczej "na zgubę". Pijemy coraz więcej mocnych trunków i coraz częściej bez opamiętania"

Polsat o alkoholu... również w biznesklasie i wśród kobiet.

 

http://www.ipla.tv/2013-07-15-znaj-umiar/vod-5736535

18 07 2013

Matka: Niektóre matki muszą żyć ze świadomością, że połamały dzieciom kości. Ja tobie połamałam psychikę.
Córka: Nigdy nie rozmawiałyśmy. […] Nie rozumiałam dlaczego pijesz. […] Zastanawiałam się, czy to przeze mnie.

 

O tym, jak alkohol odbiera poczucie bezpieczeństwa, niszczy bliskość i jak zostawia… blizny na całe życie.

 

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,127763,14262833,Matka__corka_i_butelka.html

11 04 2013

 

"W ciągu roku przeciętny Polak wypija 13,3 litra etanolu – czystego alkoholu. Oznacza to, że co najmniej raz w miesiącu zdarza mu się wypić butelkę wódki. […] opijamy chrzciny, śluby, nową pracę, starą pracę i okazję bez okazji."

 

http://natemat.pl/45357,trzezwi-w-polsce-da-sie-przezyc-impreze-bez-alkoholu

28 03 2013

 

"Wszystkie emocje są nam potrzebne, nawet te trudne i bolesne. Są ważną informacją o tym, co w naszym życiu nie podoba się nam i co chcielibyśmy zmienić. Dobrze zrozumiane i przeżyte, są też cennym źródłem sił, pomocnych, by te zmiany realizować. Ale tego da się dokonać tylko na trzeźwo."

 

http://kobieta.wp.pl/kat,49400,title,W-sidlach-alkoholu-dlaczego-pijemy,wid,15049567,wiadomosc.html?ticaid=1104f2

25 03 2013

 

"Pije coraz więcej ludzi dobrze wykształconych, nieźle zarabiających i coraz młodszych. Jest duża dostępność i popularność używek, kojarzą się nie tyle z uzależnieniami, co sposobem na zabawę, na spędzanie czasu"

 

http://kobieta.onet.pl/zdrowie/psychologia/kobiety-pija-w-ukryciu/l0jmy

21 03 2013

 

"Nie pochodzą z patologicznych rodzin. Ukończyli studia i dobrze zarabiają. [...] Łączy ich jeszcze coś. W każdy weekend muszą się 'zresetować'"

 

http://natemat.pl/48315,czekajac-na-sobote-czyli-miejski-reset-2-0

15 03 2013

 

Polecamy miesięcznik "Świat Problemów" - poświęcony profilaktyce i rozwiązywaniu problemów uzależnień. Na łamach znajdziecie wiele ciekawych, inspirujących i zachęcających do dyskusji artykułów. Podzielamy deklarowaną przez pismo wartość, jaką jest budowanie pomostów pomiędzy potrzebującymi a pomagającymi, teorią a praktyką i różnymi dyscyplinami wiedzy.

Życzymy miłej lektury! www.swiatproblemow.pl

6 03 2013

Rośniemy w siłę!  Coraz częściej widzi nas Wielki Brat GOOGLE!

 

Dzięki Wam po niecałych 4 miesiącach:
-  hasło ALCOSFERY generuje ponad 4 000 wyników (pozycjonowanie)
-  stronę zobaczyło prawie 12 000 UU
-  na facebooku jest nas niemal 500 (aktywnych fanów)
-  najpopularniejszy post zobaczyło 11 000, a najmniej popularny 200 użytkowników fb

 

Bądźcie z nami nadal, odwiedzajcie Alcosfery i KREUJCIE kolejne etapy Kampanii!

Dziękujemy!

5 03 2013

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy rozmowy z portalem Połówki Pomarańczy. Znaleźliśmy wiele wspólnych punktów w postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości. Jednym z najważniejszych jest to, że podobnie rozumiemy słowo „DEMOKRACJA” (równość, szanse, dostęp, wolność od stereotypów). Dlatego na 100% zrobimy coś razem ze społecznością singli. Szczegóły za kilka dni na naszej stronie!
Tymczasem zapraszamy na: http://polowki.pl/

8 02 2013

Młodsze piją, bo taka jest moda. Dla starszych trunek staje się odskocznią od problemów w pracy czy w domu. Kobiety coraz śmielej „rywalizują” z mężczyznami w wyścigu do uzależnienia. Biologia sprawia, że wpadają w nałóg znacznie szybciej, a alkohol powoduje w ich organizmach zdecydowanie większe spustoszenie. Jednak niechętnie proszą o pomoc, ponieważ… się wstydzą.

 

czytaj całość na: http://kobieta.wp.pl/kat,49400,title,Jestem-uzalezniona-czyli-kobiecy-al...

7 01 2013

Witamy w Nowym Roku i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! Nasze chwilowe milczenie wynika z faktu, że intensywnie pracujemy nad kolejną odsłoną kampanii i chcemy się do niej jak najlepiej przygotować, by w pełni wykorzystać potencjał planowanych działań!

Mamy nadzieję, że będziecie nas wspierać jak dotychczas! Do zobaczenia już wkrótce! Zespół Alcosfer

21 12 2012

 

Życzymy Wam wszystkim rodzinnych, ciepłych, wesołych i trzeźwych Świąt oraz pomyślności, entuzjazmu, sukcesów i uśmiechu w nadchodzącym 2013 roku!

 

Dziękujemy, że jesteście z nami. Każdy wpis, komentarz, nadesłany list dodaje nam energii i jest dla nas dowodem, że Alcosfery mają sens. Obiecujemy, że spotkamy się w Nowym Roku i dalej będziemy czekać na Wasze zaangażowanie i odzew!

6 12 2012

Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak taka z pozoru błaha i osobista decyzja może zmienić moje życie towarzyskie. A właściwie je uśmiercić

 

Całość artykuł na: http://www.lansik.pl/31222/dowbor-nie-pije-wiec-nie-jestem-prawdziwym-fa...

 

Cieszymy się, że kolejne osoby dostrzegają problem. Faktycznie, decyzja o niepiciu podjęta z dowolnych przyczyn często spotyka się z brakiem akceptacji, a osoba ją podejmująca narażona jest na wyobcowanie i wytykanie palcami. Mamy nadzieję, że Alcosfery w jakimś stopniu przyczynią się do zmiany tej sytuacji!

26 11 2012

 

Alkoholizm jest chorobą niezwykle demokratyczną, zachorować może każdy niezależnie od środowiska w jakim się obraca - podkreśla Tatiana Mindewicz-Puacz, psychoterapeutka. Wszechobecność alkoholu często nazywana jest narodową tradycją lub dobrym polskim zwyczajem. Taka postawa tworzy iluzję bezpieczeństwa przez co bagatelizujemy autentyczne zagrożenie.

 

czytaj całośc na: http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/727723,Sukces-ulatwia-picie

23 11 2012

 

Zapraszamy do obejrzenia programu Kawa czy Herbata?

 

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że jako zespół Alcosfer nie mamy żadnego wpływu na dobór reklam emitowanych wokół materiałów, do których linki udostępniamy (nie jesteśmy nadawcą).  Zapewniamy też, że gdyby to od nas zależało, na pewno nie pojawiłaby się tam reklama alkoholu :)

22 11 2012

 

Pijany jak prezes. [...] Większość osób uważa to za absurd. Jednak, jak pokazują statystyki, pije coraz więcej osób na wysokich stanowiskach. Rośnie liczba kobiet-alkoholiczek, które w torebce zamiast błyszczyka do ust noszą „małpkę”.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z programu Dzień Dobry TVN

19 11 2012

Ilona Felicjańska, Anna Prokop – specjalista terapii uzależnień i Tatiana Mindewicz-Puacz - Prezes Fundacji FIRST zaangażowali się w kampanię, której celem jest odkłamanie stereotypowego obrazu alkoholika i uświadomienie skali problemu picia w środowiskach ludzi wykształconych, w szczególności kobiet aktywnych zawodowo, odnoszących sukcesy.

 

Zapraszamy do obejrzenia programu Pytanie na śniadanie

16 11 2012

 

Oliwia także miała szefa, który wyglądał świetnie - młody, przystojny, dobrze ubrany, kreatywny. Taki był punktualnie do 13.30, później znikał na obiad, który stanowiło kilka szybkich kieliszków wódki i zagrycha. Po powrocie robił się agresywny, nieprzyjemny. Praca z nim była koszmarem [...]

 

O piciu w kasie biznes czytaj na: http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,12861641,_Gorzka_zoladkowa_mie...

Strony