Etapy

Pierwszy etap akcji Alcosfery. Picie w biznesklasie ruszył 17 października. Jest połączony z wydaniem książki Caroline Knapp Picie. Opowieść o miłości.

 

 

Książka Caroline Knapp Picie. Opowieść o miłości, która w Ameryce przez kilkanaście tygodni była bestsellerem, w Polsce ma pomóc otworzyć pole do dyskusji na temat alkoholizmu w środowiskach ludzi wykształconych, aktywnych zawodowo, zajmujących stanowiska uznawane za prestiżowe (HFA - z ang. High-Functioning Alcoholic) 

 

 

Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na sytuację kobiet uzależnionych, które ujawniając chorobę i podejmując leczenie w naszym wzorcu kulturowo- społecznym,  mają znacznie mniejsze wsparcie otoczenia niż  mężczyźni. Wstyd i lęk przed upokorzeniem może być uzasadniony – biorąc pod uwagę fakt, że o leczeniu panów w polskim społeczeństwie często mówi się w kategoriach bohaterstwa, znacznie rzadziej traktując panie w podobny sposób. Właśnie dlatego kampania społeczna AlcoSfery. Picie w biznesklasie w pierwszym etapie skupia się na kobietach z grupy HFA.

 

 

Patronat nad pierwszym etapem kampanii, poświęconym sytuacji Kobiet (pijących szkodliwie i uzależnionych) objęły Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych (PARPA) oraz Program Pierwszy Telewizji Polskiej S.A., a partnerem jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 

Wydanie książki Caroline Knapp Picie. Opowieść o miłości otwiera pierwszy etap kampanii społecznej AlcoSfery. Picie w biznesklasie.